Timeline.lt

Apie

Laiko juosta

Sovietiniai tekstų ir vaizdų archyvai

Stebint, kas vyksta su istorija tapusio sovietmečio palikimu, galima daryti išvadą, kad jis dažniausiai tiesiog ignoruojamas, nemėgstamas, smerkiamas. Priežastis nesunku suprasti. Užaugau ir brendau sovietmečiu, suprantu to laiko skaudulius, bet vis dažniau su nerimu stebiu išmetamus to laikmečio daiktinius liudijimus – periodinę spaudą, knygas, fotografijas, filmus ir kitokią su tuo laikmečiu susijusią medžiagą. Daugeliui atsikratymas tokiais daiktais prilygsta apsivalymui, kuris sureikšminamas iki dvasinio apsivalymo lygmens.

Šio projekto rėmuose bandau pateikti sovietmečio palikimą kaip vertą dėmesio paveldą, kuris gali tapti tikrai vertinga medžiaga, atskleidžiančia tam tikrus istorijos sluoksnius. Tai galimybė pažvelgti į tuos pačius istorinius faktus ar reiškinius įvairių liudininkų akimis, suvokti to laikmečio propagandos ir informacijos sklaidos mechanizmus.

Filosofė Nerija Putinaitė sovietinį pasaulį įvardijo vienu žodžiu – „svetimas”. Istorikas T. Vaiseta vėlyvojo sovietmečio visuomenę pavadino „nuobodulio visuomene”. Kad ir kiek apibūdinimų beteiktume sovietmečiui, jis visgi vertas dėmesio kaip mūsų istorijos dalis.

Todėl ir atsirado ši svetainė, kurioje viešinami įvairūs periodinėje spaudoje randami tekstus, vaizdai. Kol kas čia dominuoja Utenos rajono laikraščio „Lenino keliu” medžiaga, vėliau ši svetainė taps įvairesnės medžiagos talpykla. Fotografijos, užrašų knygelės, albumai, atvirukai, žurnalai ir kita medžiaga, kuria gali dalintis kiekvienas, ras čia vietą dalijimuisi ir viešinimui. Jei turite kuo pasidalinti, naudokite šią formą:

Jūsų el. pašto adresas (būtina)

Jūsų žinutė/aprašymas

Medžiaga:
 

Apie--

Comments Off on Apie